Darsonvalizacja – czym jest?

Dla pięknej i zdrowej skóry twarzy jesteśmy w stanie wiele zrobić. Niekiedy klasyczne zabiegi które wykonujemy w domu nie dają nam zadowalającego efektu. Krem, serum, maseczki i innego rodzaju kosmetyki to dla nas za mało. Czas wybrać się do kosmetyczki. Lecz jaki zabieg wybrać do naszej cery. Coraz bardziej popularnym zabiegiem dla osób mające problem z trądzikiem jest darsonwalizacja, ponieważ zabieg ten nie jest bardzo kosztowny. Ale darsonwalizacja nie jest zabiegiem tylko dla osób mających cerę problematyczną. Jest to zabieg z wykorzystaniem prądów d’Arsonvala. Opiera się on na mocnym oddziaływaniu na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry.

Na czym polega zabieg darsonwalizacji?

Jest to zabieg należący do dziedziny elektroterapii, fizykoterapii z wykorzystaniem prądów o wielkiej częstotliwości. Głównym celem tego zabiegu jest dezynfekcja i oczyszczenie skóry. Działanie ładunków elektrycznych powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do lepszego odżywienia i szybszą przemianę materii w tkance skórnej. Zabieg darsonwalizacji najlepiej działa przeciw trądzikowi oraz przedwczesnemu starzeniu się skóry. Twoja skóra nadaje się do wykonania zabiegu kiedy masz problem z: trądzikiem, podrażnieniami i zaczerwienianiami na skórze i łojotokiem. Niestety zabiegu nie mogą wykonać wszyscy i zawsze. Jest kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Jeśli któryś cię dotyczy musisz przełożyć zabieg lub skonsultować się z lekarzem. Przeciwwskazania do darsonwalizacji to przede wszystkim ciąża i laktacja. Następnie: nadciśnienie, choroby serca, uszkodzenia i rany na skórze gdzie ma być wykonywany zabieg, stany zapalne, astma, implanty metalowe które mogą przewodzić prąd.

darsonwalizacja efekty

Darsonwalizacja – przebieg zabiegu

Wykonanie takiego zabiegu trwa od 8 do 10 min i można zastosować go na: twarzy, szyi, dekolcie, plecach i skórze głowy. Zalecana częstotliwość to 2 do 3 razy w tygodniu. Darsonwalizacja jest całkowicie bezbolesna, na skórze jednak można poczuć delikatne mrowienie podczas jej wykonywania. W czasie zabiegu wytwarzany jest ozon, który ma działanie bakteriobójcze, podczas jego wydzielania może pojawić się specyficzny zapach, który nie każdemu może przypaść do gustu.

Zabieg wykonywany jest za pomocą peloty która przewodzi prąd. Peloty mają różne kształty. Jest ich 4 są szklane i każda z nich stosowana jest do innej specyfikacji. Kosmetyczka dobierze moc w zależności od problemu skórnego i efektu który chcemy uzyskać. Prąd przepływa przez pelotę którą masowana jest nasza skóra. Do głównych działań darsonwalizacji należy: przyspieszenie przemiany materii w komórkach skóry, zwiększenie wchłaniania się substancji leczniczych, odżywczych i nawilżających zawartych w kosmetykach, rozgrzewanie komórek skóry, działanie bakteriobójcze.

Darsonwalizacja efekty

Pierwsze efekty darsonwalizacji widoczne są już po kilku zabiegach, a korzyści jest sporo. Po pierwsze to działanie dezynfekujące poprzez jej bakteriobójcze czynniki prowadzi do zwężenia porów co idealnie sprawdzi się dla osób posiadających skórę trądzikową i problematyczną. Dla osób które zmagają się z widocznymi oznakami zmęczenia zabieg ten też bardzo dobrze się sprawdzi. Przyspiesza on przemianę materii w tkance skórnej, co sprawia, że nasza cera będzie wyglądała na mniej zmęczoną i bardziej odżywioną. Dzięki zabiegowi możemy przyspieszyć regenerację tkanki skórnej co wizualnie ją odmładza. Warto zabieg ten stosować po innych zabiegach kosmetycznych ponieważ łagodzi podrażnienia, koi skórę i zmniejsza zaczerwienienia. Ponadto zabieg darsonwalizacji uskuteczni działanie składników odżywczych i nawilżających z kremów, olejków bądź maseczek zastosowanych po nim. Działa również przeciwstarzeniwo. Darsonwalizacja stosowana może być także na skórze głowy, zalecana jest dla osób które mają problemy z wypadającymi włosami.

Podobne wpisy