Czym jest endermologia twarzy i ciała?

W dobie lansowania pięknych i jędrnych sylwetek gabinety kosmetologiczne oferują szereg zabiegów upiększających dla pań w każdym wieku. Jednym z nich, który z założenia miał kształtować, a wręcz wyszczuplać sylwetkę jest zabieg endermologii. Szybko odkryto, że osiągane efekty sprawdzą się nie tylko przy modelowaniu ciała, ale korzystnie wpłyną także na twarz i jej okolice.

Endermologia – co to jest?

Endermologia to zabieg medycyny estetycznej, polegający na masażu mechanicznym skóry z jednoczesnym wykorzystaniem podciśnienia. Oddziałuje on na dwie strefy: stymuluje łączną tkankę skóry do produkcji kolagenu a także uaktywnia tkankę tłuszczową do szybszego metabolizmu – a więc spalania, nawet najbardziej opornych warstw tłuszczu. Podciśnienie dobierane jest indywidualnie, pod osobę której wykonuje się ten zabieg. Można stosować go zarówno na twarz jak i całe ciało. Dzięki zabiegowi endermologii zauważalna  jest znaczna poprawa elastyczności i jędrności skóry. Oprócz tego zabieg skutecznie kształtuje sylwetkę, pomaga pozbyć się uciążliwego cellulitu tłuszczowego i wodnego oraz likwiduje posiadane obrzęki. Zaleca się wykonywanie tego rodzaju masażu także podczas rehabilitacji po zabiegach liposukcji, dotyczącej głównie drenażu limfatycznego. Do jego właściwości zalicza się pobudzenie krążenia krwi i limfy, co usprawnia wymianę międzykomórkową i ostatecznie powoduje oczyszczenie organizm przez usuwanie toksyn. Zabiegowi przypisuje się także działanie terapeutyczne w czasie leczenia uszkodzonych więzadeł i ścięgien, bólu mięśni i stawów. Ciekawostką jest, że podczas trwania zabiegu w organizmie wydzielają się endorfiny, które koją ból i uprzyjemniają masaż. 

Na czym polega zabieg endermologii?

Endermologia wykorzystuje urządzenie oparte na działaniu samobieżnej głowicy zasysającej fałdę skóry przez wywołane podciśnienie. Fragmenty skóry są kolejno zawijane i rozwijane przez rolkę znajdującą się w głowicy urządzenia wywołując masaż. Sposób, w który przeprowadza się taki zabieg i ruch prowadzonego urządzenia zależny jest od efektu, na którym zależy pacjentowi. Dla komfortu omija się okolice piersi, a do przeprowadzenia masażu należy ubrać się w specjalny kostium chroniący skórę przed mechanicznymi uszkodzeniami. Z jaką intensywnością zostanie przeprowadzony zabieg zależy od wybranej partii ciała. Przeciwwskazaniami skorzystania z takiej formy upiększania są: choroby krwi, nowotwory, bielactwo, zapalenie żył, stosowanie niektórych leków, karmienie piersią oraz ciąża. Aby zabieg przyniósł efekty marzeń należy powtórzyć go około 14-20 razy, z częstotliwością dwóch razy w tygodniu. Aby wzmocnić efekt należy pić dużo wody, wprowadzić aktywność fizyczną, zdrowo się odżywiać oraz korzystać z zabiegu raz w miesiącu.

Endermologia – cena

Cena zabiegu zależy od ilości wykonywanych sesji, wybranej partii ciała, trwania masażu oraz jakości urządzenia. W przypadku twarzy może być to wydatek około 50zł, jednak jednorazowe wykonanie  zabiegu na większą partię ciała to koszt zaczynający się od 150zł. 

Podobne wpisy