Liposukcja bez skalpela – czy to możliwe?

Obecnie na rynku mamy coraz więcej ofert, które dają nam możliwość pozbycia się niepotrzebnej tkanki tłuszczowej. Ostatnio można zauważyć, że wybija się hasło “Liposukcja bez skalpela”. Czy taki zabieg jest możliwy? Jak on wygląda?

Liposukcja – sposób jak pozbyć się tkanki tłuszczowej

Liposukcja to zabieg, którego celem jest usunięcie tkanki tłuszczowej z różnych miejsc ciała. Zabieg ten najczęściej dobywa się w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym. Standardowa metoda wykorzystywana podczas tego zabiegu polega na wykorzystaniu kaniuli, czyli plastikowej, zasycającej rurki. Lekarz wykonuje nacięcie na skórze, w które następnie wprowadzana jet wspomniana już rurka podłączona do urządzenia próżniowego. Tłuszcz jest rozbijany, a następnie odsysany. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają na przeprowadzenie zabiegu bez wykorzystania skalpela i nienarażanie się na blizny.

Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna to właśnie jeden z zabiegów nieinwazyjnych. Polega na rozrywaniu błony komórkowej tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych, co sprawia, że po zabiegu nie musimy przechodzić długiego procesu gojenia i możemy wrócić do codziennych zajęć. W zabiegu używa się ultradźwięków o niskiej częstotliwości, którym wykonywany jest masaż głębszych warstw tkanek tłuszczowych. To usprawnia przepływ limfy, a także poprawia przemianę materii w komórkach i działanie układu krążeniowego. Liposukcja ultradźwiękowa może być wykonywana na dowolnym obszarze ciała, na którym jest nadmiar tkanki tłuszczowej: nogach, udach, pośladkach czy nawet odcinku lędźwiowo-krzyżowym pleców, gdzie występują męczące wiele osób boczki. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten nie powinien być przeprowadzany w okolicach pach, genitaliów, ale również na szyi, twarzy czy też dłoniach i stopach.

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa to kolejna nieinwazyjna metoda, która pozwala się nam pozbyć zbędnej tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa do około 2 godzin zależnie od obszaru zastosowania. Chirurg podczas zabiegu wykonuje niewielkie nacięcie na skórze. Następnie wprowadza w nie światłowody, które umieszcza w miejscu występowania nadmiernej tkanki. Laser emituje promieniowanie podgrzewające komórki tłuszczowe, co doprowadza do rozerwania ich błon. Ich zawartość przechodzi w stan płynny i jest odsysana podczas zabiegu. Duża część jest jednak wchłaniana w procesach metabolicznych, a następnie wydalana z organizmu w ciągu kilku dni następujących po zabiegu.

Zabieg często wykonuje się w miejscach, które są niepodatne na redukcje tkanki tłuszczowej za pomocą ćwiczeń lub diety. Mowa tutaj o podbródku, ramionach, pośladkach, ale także ramionach czy brzuchu. Często zabiegowi poddają się także osoby, które wcześniej miały już przeprowadzoną liposukcję klasyczną i chcą poprawić jej efekty.

Liposukcja – cena

Ceny zabiegów zależą od tego, jaką partię ciała chcemy poprawić i wybranej metody. W przypadku liposukcji kawitacyjnej ceny pojedynczego zabiegu wahają się od 70 do 150, a za serię zabiegów trzeba zapłacić 600 (brzuch) -1300 złotych (uda + pośladki + brzuch + ramiona). Liposukcja laserowa jest zabiegiem droższym. Tego typu zabieg może kosztować od 3500 złotych do nawet 9000 złotych.

Podobne wpisy