Miód na trądzik

Piękna i gładka skóra bez wątpienia staje się prawdziwą ozdobą każdego człowieka bez względu na jego płeć. Jednak nie każdy może pochwalić się idealną skórą, pozbawioną jakichkolwiek niedoskonałości. Zdecydowana większość ludzi, zwłaszcza tych młodych w okresie dojrzewania boryka się na co dzień z trudną do wyleczenia dolegliwością, jaką jest trądzik. Ta choroba niesie ze sobą szereg bardzo negatywnych skutków, nie tylko działających na sferę fizyczna, jak brzydkie krosty szpecące twarz, ale też psychiczną, bo trądzik drastycznie zaniża samoocenę, izolując osobę nim dotkniętą od otoczenia. Dlatego tak ważne jest odpowiednio wcześnie wdrożone postępowanie lecznicze, by jak najszybciej przywrócić gładką i zdrowo wyglądającą twarz.

Czy miód na twarz pomaga zwalczyć niedoskonałości?

Ci, którzy męczą się z problematyczną cerą skłonną do pojawiania się krostek, grudek i zanieczyszczeń wiedzą, jak trudne i żmudne jest skuteczne pozbycie się takich niedoskonałości. Większość kremów i preparatów dostępnych na rynku tylko doraźnie przynosi widoczne efekty, jednak przy dłuższym stosowaniu ich działanie jest znikome. Dlatego dobrze jest zaprzyjaźnić się z naturalnymi produktami, które często znajdują się w każdym domu. Jednym z nich jest miód naturalny, który wywiera dobroczynny wpływ na skórę trądzikową, przywracając jej piękno i ukryty blask. Podczas dłuższego stosowania miodu na twarz wszelkie niedoskonałości goją się, a cera nabiera zdrowego wyglądu.

Miód organiczny na trądzik – właściwości

Naturalny miód posiada szereg właściwości mających dobroczynny wpływ na wygląd i funkcjonowanie skóry skłonnej do trądziku. Stosowany zewnętrznie na skórę, idealnie leczy ją, wykazując silne działanie antybakteryjne i łagodzące. Miód w formie maseczek czy też w wersji solo skutecznie oczyszcza skórę, wygładzając ją i wyciszając stany zapalne. Regularnie stosowany na cerę przyspiesza gojenie się krostek, grudek i niedoskonałości, stając się skutecznym środkiem leczenia infekcji skórnych. W krótkim czasie efekty takiej terapii będą widoczne w postaci poprawiającej się skóry twarzy.

Czy mycie twarzy miodem przynosi efekty?

Dla tych, co narzekają na skórę skłonną do podrażnień, pękania i zaczerwienienia, miód okazuje się istnym wybawieniem. Mycie twarzy tym naturalnym specyfikiem doskonale łagodzi trądzikową skórę, przyspieszając jej gojenie i likwidując mało estetyczne zaczerwienienia. Poprzez swoje cenne właściwości antybakteryjne, taka forma oczyszczania jest dla skóry wręcz zbawienna. Trądzikowa cera staje się jednolita, a wszelkie wykwity skórne zdecydowanie szybciej się goją. Skóra nabiera blasku i gładkości i jest znakomicie odżywiona i nawilżona, przez co prezentuje się znacznie korzystniej.

Maseczka z miodu i cynamonu na trądzik – przepis

Miód i cynamon to dwaj sprzymierzeńcy w walce z trądzikiem. Eliminują niedoskonałości, przyspieszają ich gojenie oraz rozjaśniają ślady po pryszczach. Działają też oczyszczająco, zwężająco na pory oraz wygładzająco na cerę trądzikowa. Dlatego przygotowanie maseczki z tych dwóch wyjątkowych specyfików przynosi tak spektakularne efekty w walce z trądzikiem. Wystarczy zmieszać 3 łyżki stołowe miodu z łyżką cynamonu, by otrzymać maskę, która doskonale poradzi sobie z każdą cerą trądzikową. Nałożona na 15-20 minut na skórę fenomenalnie odtłuszcza i redukuje wykwity skórne.

Podobne wpisy