Laserowe usuwanie włosów – co warto wiedzieć?

Każda kobieta marzy o idealnie gładkich nogach, bikini i pachach. Jednak przez wiele czynników, które wpływają na porost włosów panie muszą męczyć się z ich goleniem, które bywa bardzo uciążliwe. Jeszcze do niedawna depilacja laserowa nie była tak powszechna, jak dzisiaj. Laser wydawał się luksusowym zabiegiem, tylko dla wybrańców. Na szczęście wraz z rozwojem technologii lasery do depilacji stały się już bardzo popularne, tańsze i każdy może pozwolić sobie na tego typu wydatek.

Depilacja laserowa – co to jest i na czym polega?

Depilacja laserowa to usuwanie niepożądanego owłosienia przy użyciu wiązki światła lasera, która wnika w najgłębsze warstwy skóry, niszcząc i paląc cebulkę włosa razem z jej korzeniami. Tego typu zabieg pozwala na całkowite pozbycie się owłosienia. Po kilku wizytach problem niechcianego owłosienia na nogach, pachach, czy okolicach bikini znika i już nigdy nie wróci. To ogromna wygoda dla pań, które mają grube i ciemne włosie, które trzeba codziennie golić, ale także idealne rozwiązanie dla pań o jasnym pigmencie.

Laser diodowy, który jest najbardziej powszechny w większości gabinetów kieruje wiązkę światła laserowego, która zostaje wchłonięta przez barwnik włosa, czyli melaninę. Zniszczenie cebulki powoduje wypadnięcie włosa, który już nigdy nie odrośnie.

Depilacja laserowa – efekty

Depilacja laserowa w zależności od potrzeb klienta trwa od 2 do 6 sesji. Tyle wizyt powinno wystarczyć, aby całkowicie zniszczyć cebulki włosowe. Efekty są niesamowite, ponieważ, gdy włoski wypadną ze skóry znikają wszystkie czarne kropeczki i krotki, sprawiając, że jej powierzchnia jest idealnie gładka. Klientki są bardzo zadowolone, ponieważ już do końca życia nie muszą myśleć o owłosieniu, które często sprawiało spory problem i dyskomfort.

Czy depilacja światłem jest tak samo dobra, jak laser?

Fotodepilacja polega na zniszczeniu cebulki włosa poprzez skierowane prosto w nią wiązki światła emitowanego przez głowicę specjalnego urządzenia. To specjalne światło jest w rzeczywistości promieniowaniem elektromagnetycznym, które destrukcyjnie podgrzewa cebulkę naszego włoska, doprowadzając do jego zniszczenia. Przy depilacji tego typu światłem nie ma zagrożenia, że skóra znajdująca się wokół cebulki zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzona, czy poparzona.

Depilacja laserem różni się od fotodepilacji tym, że do każdego włoska musimy strzelać osobną wiązką światła. Przy pomocy zwykłego promieniowania elektromagnetycznego jesteśmy w stanie naświetlić większe obszary skóry co zmniejsza ryzyko pominięcia jakiejś cebulki. Obie metody są skuteczne, jednak według opinii klientek naświetlanie cebulek wystarcza na 2 – 3 lata. Po tym czasie ich włoski zaczęły odrastać. W przypadku depilacji laserem włosy już nigdy nie odrosły.

Czy laserowe golenie bikini boli?

W większości gabinetów depilacji laserowej na miejsca wrażliwe – takie jak okolice bikini stosuje się maski znieczulające. Ciężko jest określić bolesność tego zabiegu, ponieważ każda osoba ma inną granice bólu, która jest zależna od grubości skóry i unerwienia danego miejsca. Większość pacjentek nie narzeka na silny ból, lecz na pewnego rodzaju dyskomfort spowodowany podwyższoną temperaturą w danym miejscu lub lekkim szczypaniem. Są też kobiety, które przez cały zabieg nie czuja zupełnie nic. Na szczęście depilacja bikini nie trwa dłużej niż 15 minut, więc nawet jeśli odczuwamy lekki dyskomfort jest on tylko chwilowy.

Po zabiegu skóra jest nieco spuchnięta, zaczerwieniona i podrażniona. Na szczęście po około godzinie wszystko znika. Wtedy pozostaje już tylko czekać na efekty.

Depilatory laserowe – rodzaje

Na rynku można spotkać wiele rodzajów zabiegów i depilatorów, które trwale usuwają owłosienie. Jakie lasery są najlepsze i czym się od siebie różnią:

  • IPL (fotodepilacja) naświetlanie skóry za pomocą promieniowania elektromagnetycznego. Jest najmniej skuteczne, ponieważ po około 2 – 3 latach włoski zaczynają odrastać.
  • Elight – metoda bardziej skuteczna od IPL, chociaż również polega na naświetlaniu cebulek. Elight łączy w sobie działanie światła z prądem o wysokiej częstotliwości. Powoduje to bezpowrotne wyniszczenie komórek macierzystych znajdujących się w mieszku włosowym.
  • laser diodowy kieruje wiązkę światła laseru bezpośrednio w cebulkę. Ten zabieg jest najbardziej skuteczny, ponieważ cebulki są tak zniszczone, że już nigdy nie odrastają.
  • sPTF działa bardzo podobnie do IPL i jest tak samo nieskuteczne, ponieważ po kilku latach włoski zaczynają odrastac.

Laserowe usuwanie owłosienia – cena

Ceny depilacji laserem diodowym mogą się różnić w zależności od częstotliwości wizyt, napigmentowania włosa i rozbudowania oferty salonu, w którym wykonujemy zabieg. Wiele ofert posiada specjalne pakiety, które pozwalają oszczędzić trochę pieniędzy na częstych wizytach. Dodatkowo najczęściej zdarza się tak, że pierwsza wizyta i konsultacja jest gratis. Ceny w salonach depilacji zaczynają się od 190 złotych za wizytę i kończą się nawet na 400, dlatego warto sprawdzić kilka salonów i sposoby, których stosują, ponieważ często zdarza się, że klient płaci 2 razy więcej za taki sam zabieg, tym samym sprzętem co w innym (tańszym) gabinecie.

Podobne wpisy