Złote nici – zabieg odmładzający na twarzy

Wiele pań marzy o idealnie gładkiej i jędrnej skórze. Twarz to wizytówka każdej kobiety, niestety wraz z wiekiem traci ona swoją elastyczność ze względu na wiele czynników. Głównym powodem jest utrata naturalnego kolagenu, który po 25 roku życia, nie nadąża z produkcją. Istnieje jednak nowoczesny zabieg odmładzający skórę z użyciem nici liftingujących. Jakie są efekty takiego zabiegu i czy mamy pewność, że utrzymają się przez wiele lat?

Jak działają nici liftingujące?

Zabieg można nazwać inwazyjnym, ponieważ procedura jego wykonania ingeruje w tkanki skóry twarzy. Jego zadaniem jest uniesienie ich i wygładzenie zmarszczek.

Sam proces prowadzania nici liftingujących jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się go zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Nić umieszczona jest w sterylnej i niesamowicie cienkiej igle, którą wprowadza się w tkanki podskórne twarzy, szyi, dekoltu, często też biustu, brzucha, pośladków i nóg. Jej tekstura jest wykonana z syntetycznych włókien, które składają się z jednego lub dwóch skręconych ze sobą stałych włókien. Mowa tu o monofilamencie i polifilamencie, które po czasie rozpuszczają się w tkance nadając twarzy niesamowity efekt odmłodzenia.

Nici do liftingu twarzy – efekty zabiegu

Zabieg bardzo szybko przynosi oczekiwane efekty, które przez długi czas utrzymują się na naszej twarzy. Złote nici liftingujące:

  • Ujędrniają skórę
  • Odmładzają cerę
  • Rozjaśniają ją
  • Zwężają pory
  • Wygładzają zmarszczki
  • Zwiększają lub zmniejszają objętość skóry

Zabieg z wykorzystaniem nici wspomaga naturalne procesy regeneracyjne skóry. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych metod chirurgicznego liftingu. Nici są bardziej efektywne i wymagają mniejszego okresu rekonwalescencji w porównaniu do zabiegu u chirurga.

Nici kosmetyczne i skutki uboczne ich stosowania

Jak każdy zabieg, który ingeruje w tkankę podskórną, wiążą się z nim różnorodne skutki uboczne. Na szczęście nie są one poważne, a tym bardziej częste. Zaraz po zabiegu możemy spodziewać się zaczerwienienia, podrażnienia lub obrzęku. Wszelkie objawy są raczej wywołane stanem zapalnym wywołanym przez nakłucia igłą i powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Istnieje również ryzyko przemieszczenia się nici liftingujących. W takim wypadku możemy spodziewać się zupełnie innego efektu, niż oczekiwaliśmy. Po takim zabiegu kosmetycznym należy uważać na przegrzewanie się skóry, unikać wszelkich zabiegów laserowych i z użyciem fal radiowych. Zbyt intensywne treningi fizyczne również mogą spowodować przemieszczanie się złotych nici.

Nici liftingujące – cena

Cena zabiegu jest adekwatna do jego wysokiej skuteczności. Zabieg wyceniany jest na podstawie obszaru, w którym jest wykonywany i częstotliwości sesji. Wiele kobiet decyduje się na dwie sesje, co wiąże się z kosztami od 1900 do 5000 złotych. Tak poważne różnice są spowodowane różnymi rodzajami nici, które dotyczą konkretnych obszarów.

Podobne wpisy