Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Pełne, wyraziste wargi są jednym z atrybutów kobiecości. Modę na wydatne usta w szczególności lansują amerykańskie gwiazdy jak np.: Kylie Jenner- której są znakiem rozpoznawczym. Kobiety coraz częściej decydują się na ten zabieg, wbrew krążącym stereotypom o napompowanych ustach. Dzięki ostrzykiwaniu kwasem mamy możliwość nie tylko powiększenia ust, a także zlikwidowania ich asymetrii. Medycyna estetyczna oferuje nam szereg sposobów na zdobycie wymarzonych, wymodelowanych ust, jednak najpopularniejszym z nich wciąż jest użycie kwasu hialuronowego.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym- najpopularniejszy sposób na powiększenie ust

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ust wciąż utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Procedura ta jest niezwykle skuteczna bez względu na wiek i może służyć również nawilżeniu ust, a także nadaniu im sprężystości. Jest to zabieg zalecany osobom, które dostrzegają problem zbyt małych ust, bądź problem zaniku kolorytu warg. Ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym nie jest zabiegiem skomplikowanym, lecz obszar ten jest niezwykle wrażliwy, więc nie da się całkowicie wykluczyć uczucia dyskomfortu, podczas jego wykonywania. Zwykle wykorzystywane jest znieczulenie miejscowe, lub krem znieczulający. Ich działanie występuje po około 10 minutach i skutecznie niweluje ból, związany z nakłuwaniem i wprowadzaniem kwasu w wargi. Lekarz za pomocą cienkiej igły, wstrzykuje kwas hialuronowy we wcześniej wyznaczone na ustach punkty, oraz obszar wokół nich. Miejsca, które mają zostać ostrzyknięte, zależą od tego jaki efekt końcowy jest zamierzony. Czy chodzi przede wszystkim o powiększenie ust, czy też o wymodelowanie i podniesienie kącików. Cały zabieg trwa około 15 minut, a efekty mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy. Jednak szybkość wchłaniania preparatu uzależniona jest od danego organizmu, zdarzały się przypadki wchłonięcia preparatu już po 12 tygodniach.

Jak wyglądają usta po kwasie hialuronowym?

Na kilka godzin po zabiegu nasze usta nie będą jeszcze wyglądały jak te z katalogów. Należy mieć na uwadze, że mogą pojawić się drobne zasinienia i opuchlizna. Po upływie kilku dni, nasze usta będą miały wyraźnie zaznaczone granice. Wyrówna się i poprawi ich koloryt. Staną się większe, w zależności od ilości podanego preparatu. Zwykle rekomendowany jest 1 ml kwasu hialuronowego. Wystarcza on, aby dodać objętości ustom, a także wyrównać delikatną asymetrię. Ostateczny efekt powiększania ust widoczny będzie po upływie około dwóch tygodni. Wtedy możemy cieszyć się w pełni wydatnymi, zagojonymi ustami. Preparat nie powinien być już wyczuwalny, a wargi zyskają dodatkowe nawilżenie.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym- skutki uboczne

Z reguły skutki uboczne po zabiegu utrzymują się od kilku godzin do kilku dni. Naturalną reakcją, występującą po wstrzyknięciu preparatu jest pojawienie się obrzęku, który może trwać od 3 do 5 dni. Pojawić się może również zasinienie, szczególnie w miejscach nakłuć. Należy się spodziewać także drobnego krwawienia po iniekcji. Pamiętajmy, że jest to ingerencja w jednolitą powłokę skóry, więc pojawienie się krwi jest czymś naturalnym. Jednym ze skutków ubocznych jest również bolesność i zaczerwienienia w miejscach wstrzyknięcia. Po zabiegu należy również unikać opalania.

Pamiętajmy, aby przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem, który zaproponuje odpowiednia ilość preparatu. Wybierzmy też renomowane kliniki, które zagwarantują bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu.

Podobne wpisy