Maseczka z węgla aktywnego – sposób na czystą cerę

maseczka z węgla aktywnego

Wszyscy powinni wiedzieć że dbanie o cerę powinno zaczynać się od jej odpowiedniego oczyszczenia. Oczyszczanie skóry twarzy to pierwszy podstawowy krok, którego nie warto, a wręcz nie wolno pomijać w codziennej pielęgnacji. Powinniśmy zacząć od zmycia makijażu. Po czym użyć produktu który usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz pozbywa się nadmiaru sebum. Oczyszczanie twarzy jest tak istotne ponieważ to ono pomaga uniknąć zatykania się porów oraz pojawiania się wyprysków czy innych problemów skórnych. Stosowanie maseczek w tym celu to bardzo dobra metoda. Często maseczki takie zawierają w swoim składzie węgiel aktywny. Dlaczego?

Węgiel aktywny – właściwości

Najpierw dowiedzmy się co to jest węgiel aktywny. Węgiel aktywny to substancja składająca się głównie z węgla pierwiastkowego. Charakteryzuje się bardzo dużą powierzchnią w przeliczeniu na jednostkę masy, jest to ok 3300 m²/g, dzięki czemu jest doskonałym adsorbentem wielu związków chemicznych. Adsorpcja fizyczna jest podstawowym środkiem, dzięki któremu węgiel aktywny usuwa zanieczyszczenia z cieczy lub pary. Duża powierzchnia węglowa na jednostkę masy umożliwia przyleganie zanieczyszczeń do czynnego węgla. Ma on silne właściwości oczyszczające. Działa tak ponieważ toksyny przyklejają się do niego, co sprawia, że to dobry środek czyszczący i detoksykujący. Jest całkowicie naturalny, a co za tym idzie bezpieczny w codziennym zastosowaniu.

Węgiel aktywny – zastosowanie

Dzięki swoim właściwością węgiel aktywny ma bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Stosowany jest w medycynie podczas leczenia biegunek oraz przy niektórych zatruciach lekami lub innymi związkami chemicznymi. Wykorzystywany jest również w uzdatnianiu wody. Węgiel aktywny zasłynął również w kosmetyce. Zakres zastosowania w kosmetyce jest bardzo obszerny. Można wykorzystać go do oczyszczania twarzy, wybielania zębów, czy do włosów jako pomoc w pozbyciu się łupieżu. Oto najlepsze zastosowania w kosmetyce węgla aktywnego:

  • Zmniejszanie i oczyszczanie porów, przez cały dzień toksyny z otaczającego nas świata zatykają nasze pory, co powoduje pojawianie się wyprysków i wągrów.
  • Zmniejszana wydzielanie się sebum, czyli niweluje przetłuszczania się skóry twarzy.
  • Węgiel aktywny radzi sobie świetnie również z podrażnieniami i drobnymi ranami.
węgiel aktywny zastosowanie

Jak zrobić maseczkę z węgla?

Aktywny węgiel drzewny kiedy jest stosowany w maskach do twarz ponieważ wiąże się z brudem i pomaga wyciągnąć go z porów. Można wykonać wiele rodzai masek węglowych w domu, skoncentrowanych na różnych problemach skórnych. Jeżeli masz problem z wągrami najlepiej sprawdzi się maska typu pell-off, potrafi ona jednak mocno podrażnić skórę dlatego nie nadaje się do codziennego stosowania. Do codziennej pielęgnacji możemy wdrożyć najłatwiejszą maseczkę z węgla do wykonania w domu. Do jej wykonania potrzebujemy tylko tabletkę lub kapsułkę węgla aktywnego oraz twój ulubiony krem nawilżający lub olejek. Maseczka z węgla to idealny sposób na oczyszczenie skóry twarzy.

Podobne wpisy