Jak zrobić parówkę na twarz?

parówka na twarz

Coraz więcej rzeczy chcemy wykonywać samodzielnie w domu, nie korzystając z usług kosmetyczek czy specjalistów. Istnieje wiele delikatnych i bezpiecznych zabiegów, które możemy wykonywać sami w domowym zaciszu. Jednym z takich zabiegów jest robienie parówki na twarz. Wykonywanie parówki na twarz to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych sposobów pielęgnacji skóry twarzy w domu. A to dlatego że jest to bardzo proste, bezpieczne i nie wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu. Wystarczy miska z gorącą woda i ręcznik.

Parówka na twarz czyli najlepszy sposób na otwieranie porów

Parówka na twarz to zabieg rozpulchniania skóry przy użyciu ciepłej pary. Najczęściej stosowany jest przez osoby, które są właścicielami cery tłustej, skłonnej do krostek i zaskórników ponieważ zabieg ten bardzo dobrze oczyszcza skórę. Zabieg ten można wykonywać czystą ciepłą parą bez żadnych dodatków, ale również wzbogacić ją odpowiednimi ziołami. Czysta para pomaga odblokować zapchane łojem pory, usuwa z nich zanieczyszczenia i odkaża. Dzięki temu zmniejsza skłonność do zmian zapalnych. Pomaga również poprawić mikrokrążenie, co w efekcie poprawia koloryt naszej skóry, dzięki temu nie wydaje się być szara i zmęczona.

jak zrobić parówkę na twarz

Kiedy należy robić parówkę?

Kąpiel parowa na twarz oczywiście nie jest zabiegiem, który może być wykonywany bez żadnych ograniczeń. Jak często możemy wykonać taki zabieg zależy od typu skóry i problemów z jakimi się boryka. Przy skórze, która jest tłusta, trądzikowa i problematyczna parówkę powinno wykonywać się najczęściej. To znaczy od dwóch do trzech razy w tygodniu. Ponieważ parówka na trądzik działa bardzo dobrze. Osoby posiadające skórę normalną wystarczy, że zabieg taki wykonają raz na 7 lub 10 dni. Dla skóry suchej i wrażliwej parówkę wykonywać powinno się najrzadziej. W zupełności wystarczy jedna na dwa tygodnie. Warto jednak pamiętać, że nie każdy możne ją wykonywać. Zabieg ten nie jest zalecany dla osób które mają cerę bardzo wrażliwą, alergiczną oraz atopową ponieważ może to prowadzić do poważnych podrażnień skóry. Cera naczynkowa w ogóle nie powinna narażać się na nadmierne rozszerzanie naczyń krwionośnych.

Parówka na twarz krok po kroku

Do wykonywania parówki nie trzeba się szczególnie przygotowywać i posiadać w domu szczególnych narzędzi czy składników. Po pierwsze trzeba wykonać bardzo dokładny demakijaż. W zależności czy chcesz skorzystać z dodatkowych składników zaparz w misce zioła wrzątkiem, lub wlej po prostu wrzątek do miski. Jeżeli korzystasz z ziół poczekaj chwilę, aż napar naciągnie. Następnie ustaw miskę tak by było Ci wygodnie i pochyl się nad miską z wodą lub naparem. Pamiętaj aby zamknąć oczy i usta i mieć zamknięte przez cały czas trwania parówki. Przykryj głowę ręcznikiem i pozostań tak kilka minut. Po zabiegu osusz delikatnie skórę, przykładając do niej ręcznik, nie pocieraj. W tym momencie najlepiej użyć toniku, nałożyć maskę, serum lub krem.

Podobne wpisy