Mezoterapia skóry głowy i jej zaskakujące efekty

mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy polega na wprowadzeniu koktajli witaminowych w głębokie warstwy skóry, dochodząc do tkanki podskórnej. Taki zabieg wykonuje się na trzy sposoby.

• Pierwszym sposobem jest ostrzykiwanie za pomocą igły i strzykawki. W skórę dostarczana jest bardzo duża ilość preparatu.
• Kolejna metoda mezoterapii igłowej polega na podaniu jednakowej ilości koktajlu w każdym miejscu na skórze za pomocą specjalnego pistoletu.
• I ostatnią metodą, którą wykonuje się taki zabieg jest wałkowanie rollerem lub dermapenem i wykonywanie mikro-nakłuć, a następnie posmarowanie całej głowy koktajlem w celu wchłonięcia.

Mezoterapia może przynieść efekty już po pierwszym zabiegu. Jej zadaniem jest nawilżenie, odżywienie i biorewitalizacja skóry głowy oraz cebulek włosów. Zabieg może sprawić, że włosy przestaną wypadać, a witaminy wprowadzone do cebulek doprowadzają do powstania nowych i zagęszczenia włosów. Skuteczność takiej metody jest bardzo zadowalająca, jednak na oczekiwane efekty trzeba poczekać nawet kilka m iesięcy.

Czy mezoterapia igłowa głowy nadaje się dla każdego?

Dużą zaletą mezoterapii igłowej jest to, że działa miejscowo, głównie w obrębie skóry. Preparat nie wnika do naszego przewodu pokarmowego, ani nie wpływa na metabolizm wątroby, przez co nie jest tak bardzo inwazyjny. Szeroki wybór substancji odżywczych i aktywnych pozwala dostosować zabieg indywidualnie do każdego rodzaju i potrzeby skóry. Tak naprawdę nie można stwierdzić, czy mezoterapia igłowa nadaje się dla każdego, ponieważ zabieg jest idealny dla osób z problemami skórnymi, czy łysieniem, ale także mogą go wykonywać osoby bez objawów. Wiele osób chce po prostu wzmocnić swoje cebulki nadać włosom blask i odżywienie. Mezoterapię można potraktować również, jako zabieg pielęgnacyjny, a nie tylko leczniczy skórę głowy. Jednak zabieg najbardziej polecany jest osobom z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Może być to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Mezoterapia igłowa – efekty

Mezoterapia igłowa zmniejsza wypadanie włosów oraz odżywia i wzmacnia ich cebulki, a co za tym idzie – wydłuża fazę wzrostu włosa (anagen). Poprawia mikrokrążenie skóry głowy, zwiększa ilość naczyń włosowatych, odżywiających cebulkę włosa oraz rewitalizuje skórę naszej głowy.

mezoterapia igłowa głowy

Mezoterapia mikroigłowa w domu

Na rynku możemy znaleźć różne urządzenia do wykonywania mezoterapii mikroigłowej samodzielnie w domu. Najbardziej popularnym do tego przyrządem jest roller lub dermo-roller. Jest to mały wałeczek z mikro-igiełkami, które podczas zabiegów wykonują mikro-nakłucia i tworzą mikro-kanaliki, dzięki którym mamy możliwość wprowadzenia preparatu w głębsze warstwy naskórka. Niestety dużym minusem samodzielnych zabiegów jest to, że przez przypadek możemy wprowadzić pod skórę różnego rodzaju bakterie, które pozostały na naszym narzędziu, którym wykonywaliśmy zabieg. Kosmetolodzy odradzają domowych zabiegów tego typu, gdyż po pierwsze nie posiadamy odpowiednich preparatów dezynfekujących. Po drugie możemy wykonać mezoterapię za lekko, przez co nie uzyskamy żadnych efektów lub za mocno, powodując uszkodzenie cebulek włosów.

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania

Odradza się stosowania mezoterapii igłowej w przypadkach chorób nowotworowych i immunologicznych. Ponadto osoby z wszelkimi zapaleniami i chorobami skóry nie powinny wykonywać zabiegów tego typu, ponieważ może to powiększyć i rozprzestrzenić infekcję. Zabiegu nie powinny wykonywać kobiety w ciąży i okresie laktacji oraz osoby z ciężką anemią.

Podobne wpisy