Woda morska w kosmetyce

Wygląd zewnętrzny stanowi niezwykle ważną kwestię, dlatego wiele osób robi wszystko, aby prezentować się zjawiskowo. Wpływa on bowiem nie tylko na samopoczucie, ale także na to, jak jest się postrzeganym przez innych ludzi. Na rynku znajduje się obecnie bardzo wiele rozmaitych kosmetyków, zawierających różne ciekawe substancje aktywne. Sprawia to, że czasem ciężko wybrać coś, co rzeczywiście zadziała w korzystny sposób. Każdy ma bowiem inne problemy oraz odmienne wymagania. Coraz popularniejsza staje się woda morska, gdyż cechuje się wieloma pozytywnymi właściwościami. O czym jednak konkretnie mowa?

Woda morska – właściwości

Wiele osób zauważa, że po wakacjach nad morzem ich wygląd ulega bardzo widocznej poprawie. Dzieje się to dzięki pozytywnemu wpływowi wody morskiej. Jej główne zalety to:

  • umiejętność poprawy stanu skóry (staje się gładsza, miękka oraz bardziej elastyczna),
  • posiadanie w swoim składzie podstawowych składników mineralnych, jakie wchłaniają się przez skórę,
  • łagodzenie stanów zapalnych rozmaitego pochodzenia,
  • oczyszczanie i dotlenianie powierzchni skóry i jej głębszych warstw,
  • łagodzenie wyprysków,
  • poprawianie ukrwienia,
  • przywracanie prawidłowego funkcjonowania gruczołów łojowych (oczyszczanie porów),
  • odżywianie starzejącej się skóry,
  • delikatne złuszczanie naskórka i stymulacja jego odbudowy,
  • zwalczanie cellulitu (najlepsze efekty daje razem z ćwiczeniami).

Ciężko więc zaprzeczyć, że ma ona szerokie spektrum działania. Kosmetyki zawierające wodę morską będą więc odpowiednie dla większości osób. Są jednak przeznaczone główne dla tych, którzy borykają się z tłustą cerą oraz trądzikiem.

Woda morska jako naturalny kosmetyk

Jedną z największych zalet wody morskiej jest to, że występuje ona w przyrodzie, a nie jest wytwarzana w laboratorium. Stanowi więc świetny kosmetyk dla osób, jakie dbają o używanie jedynie naturalnych produktów, które charakteryzują się dużo lepszym działaniem. Nie zawierają także substancji mogących być potencjalnie szkodliwymi lub niebezpiecznymi. Tego typu produkty polecane są alergikom, ponieważ istnieje wyjątkowo mała szansa, że wywołają reakcję alergiczną. Skóra lepiej toleruje naturalne składniki, więc jeśli posiada się cerę wrażliwą, to także warto się nimi zainteresować.

Woda morska do włosów

Co ciekawe, woda morska działa świetnie nie tylko na skórę, ale również na włosy. Pod jej wpływem zaczynają się one nieco kręcić, stają się bardziej matowe i usztywnione. Wynika to z faktu, że zostają głęboko oczyszczone, tak samo jak skóra głowy. Efekt ten jest więc skutkiem usunięcia toksyn z powierzchni włosów. Woda morska działa bowiem antybakteryjnie. Odświeża oraz nieco wysusza kosmyki, co może być wspaniałym rozwiązaniem dla posiadaczek przetłuszczających się włosów i osób borykających się z łupieżem. Spray, który zawiera ten składnik, pomoże uzyskać efekt naturalnych fal, bez używania lokówki, czy też prostownicy. Stanowi więc dużo lepszą metodę niż poddawanie kosmyków szkodliwemu działaniu wysokich temperatur.

Podobne wpisy