Najlepsza pielęgnacja kręconych włosów

Loki są niezwykle delikatne i dlatego też ich pielęgnacja jest utrapieniem ich posiadaczek. Najbardziej daje się we znaki fakt, że bardzo lubią się puszyć, kochają być suche i oklapnięte u nasady. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją żadne sposoby na wychowanie ich. Jakie to sposoby? Czego najlepiej użyć podczas pielęgnacji? Czy na pewno mnie polubią?

Jak dbać o kręcone włosy?

Pielęgnacja loków jest nie lada wyzwaniem. Potrzebne są do tego nie tylko odpowiednie kosmetyki, czy odżywki ale też anielska cierpliwość oraz chęci. Nie raz te dwie cechy zostaną wystawione na próbę lecz jeżeli poradzimy sobie z tymi trudnościami, nasze loki odwdzięczą się nam zostając obiektem westchnień nie tylko przed lustrem ale też podczas spotkań ze znajomymi. Jednak pominięcie tematu przedmiotów, które ułatwią nam osiągnięcie tego efektu, byłoby zupełnie nie na miejscu.

Mycie

Z racji, że nasze loki są bardzo delikatne, trzeba się z nimi obchodzić bardzo łagodnie już na etapie mycia. Dlaczego? Bardzo łatwo je zniszczyć. By tego uniknąć należy wystrzegać się płukania włosów bardzo ciepłą i gorącą wodą, która osłabia włosy. Zamiast tego zaleca się używanie letniej wody. Do tego dochodzi fakt dobierania odpowiednich szamponów, o których napiszę w dalszej części artykułu.

Co zrobić, by włosy się nie puszyły?

Puszenie się włosów to tylko i aż jedna przeszkoda, z którą będziemy się borykać. Dlaczego tylko? Jest ich znacznie więcej. Dlaczego aż? Jest to utrapienie wielu kobiet. Włosy w takim stanie wyglądają na zniszczone i kompletnie zaniedbane. Jak temu zapobiec? Podstawą jest odpowiednie nawilżanie i pielęgnacja, czyli dostarczanie włosom odpowiednich składników odżywczych zawartych w maskach, odżywkach, czy też szamponach. Ważna jest również odpowiednia stylizacja. W grę absolutnie nie wchodzi rozczesywanie włosów na mokro zwykłym grzebieniem, czy szczotką. Nawet o tym nie myślimy. Używamy tylko grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami. Susząc włosy ciepłym powietrzem również nie ułatwi na zadania, a tylko je utrudni. Włosy traktujemy chłodnym powietrzem pochylając przy tym głowę, by włosy uzyskały objętość i odbiły się od nasady, delikatnie ugniatając je palcami w celu uzyskania lepszego skrętu włosa. W razie problemu wesprzyj się szeroką gama kosmetyków zapobiegających puszeniu się włosów.

Jaki skład powinien mieć szampon do włosów kręconych?

Najlepszy szampon powinie zawierać delikatne detergenty mydlnica lekarska, glukozyd kokosowy, czy glukozyd laurylowy. Do pożądanych składników o właściwościach odżywczych zaliczamy wszelkiego rodzaju ekstrakty roślinne i ziołowe, emolienty w postaci olejów i substancje nawilżające, takie jak miód, czy gliceryna oraz proteiny. Jednak co za dużo to niezdrowo. Nadmiar humektantów lub protein może powodować puszenie się włosów.

Odżywka do włosów kręconych

Dobra odżywka to prosto i treściwie złożona odżywka. Składnikami, których należy unikać są silikony i parafiny. Natomiast składnikiem pożądanym jest Cetrimonium Chloride ułatwiające m.in. spłukiwanie jej z głowy. Biorąc pod uwagę w jakich ilościach będzie ona używana, nasz produkt powinien być stosunkowo tani i w większym opakowaniu. Najlepiej, żeby nasza odżywka była dość lekka i w konsystencji “lejącej”.

Podobne wpisy