Krem z mocznikiem i zalety jego stosowania

Mocznik i jego właściwości znane są w medycynie i kosmetyce od wielu lat. Jednak dopiero niedawno zaczął być on stosowany na szeroką skalę. Dzięki swoim właściwościom i korzystnemu wpływowi na różne dolegliwości skórne jest bardzo chętnie wykorzystywany w wielu preparatach. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach go stosować.

Mocznik w kosmetyce- właściwości

Zastosowanie mocznika jest bardzo różnorodne. Naturalnie występuje on w ludzkim organizmie, jako produkt uboczny rozpadu białek. Wydalamy go razem z potem i moczem. Znaleźć go można również w skórze, gdzie pełni funkcję naturalnego nawilżacza. W kosmetyce występuje w różnym stężeniu. Do produkcji kosmetyków używa się mocznika syntetycznego, który nie wywołuje alergii i jest pozbawiony toksyn. Jego głównym zadaniem jest zapobieganie ucieczki wody z organizmu. U zdrowej młodej osoby jego stężenie wynosi około 7%, jednak z wiekiem maleje. W kosmetykach możemy go znaleźć w różnym stężeniu. Jego wartość waha się od ok. 2% do nawet 50%. Niewielkie stężenie mocznika stosuje się w kremach nawilżających i regenerujących. Poprawia on wygląd naskórka, przyśpiesza podział komórek, który z kolei sprzyja odbudowie zewnętrznej warstwy skóry. W stężeniu sięgającym 10 % może być wykorzystywany na przykład w kosmetykach do stóp. Wnika on do warstwy rogowej naskórka, głęboko ją nawilża i zmiękcza. W stężeniu przekraczającym 10% występuje między innymi w toniach, które mają na celu zmiękczenie skóry i poprawę wchłaniania kremów i innych preparatów regeneracyjnych. W wysokim stężeniu stosuje się go również w peelingach złuszczających. Kosmetyki o stężeniu przekraczającym 40 % może przepisać jedynie dermatolog. Mają one zastosowanie w leczeniu wielu poważnych dolegliwości skórnych takich tak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy rybia łuska.

Maść z mocznikiem na zmiany skórne

Maść z mocznikiem pomaga w zwalczaniu zmian skórnych. Jej regularne stosowanie głęboko nawilża skórę, sprzyja złuszczaniu zrogowaciałego naskórka i przyśpiesza proces regeneracji. Taka maść sprzyja zatrzymaniu wody z organizmie w związku, z czym jej stosowanie jest zalecane osobom mającym suchą skórę. Powinny ją stosować również osoby mające problem z trądzikiem i łuszczeniem się skóry oraz kobiety w okresie menopauzy. Maść z mocznikiem nie tylko nawilża, ale również przyśpiesza gojenie się ran i poprawia ogólną kondycję skóry.

Krem do rąk z mocznikiem – efekty

Ręce to jedna z najbardziej narażonych na wysychanie skóry część ciała. Wiele osób ma problemy z pękaniem skóry na rękach i łuszczeniem się martwego naskórka. Dotyka on szczególnie osób, które, na co dzień mają częsty kontakt z wodą, między innymi osób pracujących na produkcji w zakładach przetwórczych czy w ogrodnictwie. Krem do rąk zawierający mocznik nie tylko nawilża spracowane ręce, ale również dba o zatrzymanie wody w głębszych warstwach skóry. Jego regularne stosowanie sprzyja złuszczaniu się martwego naskórka. Z czasem ręce stają się gładsze i delikatniejsze. Skóra przestaje pękać i piec. Mocznik zawarty w kremie do rąk zapobiega wysuszaniu skóry a tym samym, spowalnia procesy starzenia się skóry.

Podobne wpisy