Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

jak wyprostować włosy bez prostownicy

Wiele kobiet marzy o prostych i lśniących włosach, ale nie chce martwić się uszkodzeniami termicznymi, które są efektem codziennego korzystania z prostownicy. Na szczęście istnieje kilka sposobów prostowania włosów, które nie są szkodliwe, a nawet wzmacniają włosy. Warto zacząć od zmiany rodzaju szamponu i produktów do włosów, na te opracowane w celu prostowania włosów. Raz lub dwa razy w tygodniu używaj maseczki prostującej do włosów, aby nawilżyć i obciążyć loki. Sposoby te sprawią, że twoje włosy będą proste bez użycia wysokiej temperatury.

Proste włosy bez spalania kosmyków

Codzienne stosowanie prostownicy może uszkodzić włosy, szczególnie jeśli włosy są już szorstkie i suche. Najczęściej są takie, kiedy używamy prostownicy codziennie. Ciepło wysusza włosy, czyniąc je bardziej podatnymi na rozdwajanie i łamanie się końcówek. Im wyższej temperatury użyjesz i im częściej używasz prostownicy, tym gorsze będą obrażenia i trudniej będzie im przeciwdziałać. Wiele osób twierdzi, że skoro używa termoochronnych odżywek, ten problem ich nie dotyczy, to nie prawda. Produkty te na pewno chronią włosy, ale używanie bardzo wysokiej temperatury przez długi czas i tak spowodują, że włosy będą suche i bardziej poddane na uszkodzenia. Przez co w rezultacie wyglądają na suche, zniszczone i matowe. Można jednak sprawić, że włosy będą gładkie i proste bez użycia wysokiej temperatury prostownicy. Jest kilka sprawdzonych metod na prostowanie włosów bez użycia prostownicy, zarówno dla długich jaki i krótkich włosów.

Jak naturalnie wyprostować włosy?

Osoby z naturalnie kędzierzawymi lub kręconymi włosami wiedzą, jak to jest sięgać po prostownicę każdego dnia, aby uzyskać gładkie i lśniące włosy. To jeden z najszybszych sposobów na uzyskanie błyszczących i prostych włosów, ale z czasem będzie to szkodzić włosom. Nawet w połączeniu z ochroną termiczną włosy są narażone na wysuszenie, utratę naturalnej struktury i piękna. Naturalnymi sposobami na proste włosy jest stosowanie odpowiednich szamponów i odżywek oraz stosowanie masek, które sprawią że twoje włosy będą proste. Jedna z takich masek to maska z mleka i miodu. Maskę tworzy się bardzo prosto, po prostu, mieszając 1 szklankę zwykłego mleka lub mleka kokosowego z 1 łyżką stołową miodu. Tak przygotowaną maskę nałóż rękami na włosy, tak aby wszystkie pasma były nią pokryte. Nałożoną maskę pozostaw na 1 godzinę, a następnie zmyj ją z włosów letnią wodą. Takie maseczki działają najlepiej, jeśli używasz ich regularnie, można to robić raz lub dwa razy w tygodniu.

jak naturalnie wyprostować włosy

Prostowanie włosów bez prostownicy krok po kroku

Proces uzyskiwania prostych włosów bez użycia prostownicy powinno rozpocząć się od użycia szamponu i odżywki, które mają wyprostować i wygładzić włosy. Produkty te zostały opracowane tak aby silnie nawilżyć i obciążyć loki w celu uzyskania prostszych kosmyków. Po umyciu użyj wyjątkowo chłonnego ręcznika najlepiej z mikrofibry. Ręczniki te są przeznaczone do wchłaniania wilgoci i nie powodują puszenia się. Ważne jest, aby zachować delikatność podczas suszenia ręcznikiem włosów, ponieważ zbyt mocne pocieranie może powodować puszenie się ich. W tym momencie warto użyć suszarki, ale tylko z zimnym powietrzem. Zamiast suszenia gorącym powietrzem, susz włosy ręcznikiem, a następnie osusz je zimnym powietrzem sekcja po sekcji, szczotkując płaską szczotką. Rozczesuj mokre włosy, aż wyschną. Jeśli nie chcesz używać suszarki do włosów, delikatnie osusz włosy ręcznikiem i kontynuuj szczotkowanie, aż będą suche. Szczotkowanie pomaga rozdzielić włosy i usunąć wilgoć. Szczotkowanie zachęca również do wyprostowania się kosmyków, ponieważ delikatnie pociąga za włosy i pomaga się nie zwijać, jak zwykle. Na koniec użyj produktu wygładzającego. Gdy włosy są już prawie suche, użyj wygładzającego kremu do włosów lub pianki, aby zniechęcić włosy do puszenia się i falowania. Spróbuj znaleźć produkt zawierający naturalne środki wygładzające, takie jak olej kokosowy lub olej jojoba.

Podobne wpisy