Demakijaż twarzy – jaki preparat wybrać?

płyn - do demakijażu

Demakijaż powinien być najważniejszym wieczornym rytuałem przygotowującym skórę
do wieczornego odpoczynku. Wiele kobiet, jak i mężczyzn robi go niedokładnie lub nieumiejętnie. Często nie są świadomi jaki mają typ skóry i myśląc, że usuwają makijaż w prawidłowy sposób sprawiają sobie krzywdę.

Sztuka demakijażu

Jest wiele sposobów na demakijaż skóry. Na półkach sklepowych można dostrzec pełen wachlarz płynów micelarnych, mleczek do zmywania makijażu, olejków, toników i szczoteczek. Tylko który wybrać, żeby usunąć makijaż najdokładniej?

Przy wyborze danego produktu należy kierować się typem swojej skóry. Test cery najlepiej wychodzi poprzez obserwację.

1.Umyj twarz swoim ulubionym żelem/pianką/mydłem lub po prostu czystą wodą.
2.Osusz twarz ręcznikiem.
3.Poczekaj pięć minut i przyglądnij się dokładnie swojej skórze.

Rodzaje skóry:

  • dojrzała (po 40 roku życia)
  • sucha
  • tłusta
  • mieszana
  • naczynkowa
  • trądzikowa
  • atopowa

Gdy już wiesz jaki masz rodzaj cery, możesz zacząć zastanawiać się, który preparat do demakijażu będzie dla Ciebie najlepszy.

Płyn do demakijażu

Płyn micelarny to jeden z najczęściej wybieranych metod demakijażu. Skupia w sobie właściwości oczyszczające, odświeżające, hydrofilowe oraz hydrofobowe. Jest to roztwór wodny zawierający mikroskopijne micele, które działają na makijaż i sebum jak magnes. Dosłownie przyciągają tłuszcz w postaci nadmiaru sebum oraz cząsteczki wodoodpornego podkładu i tuszu do rzęs. Płyn micelarny przez swoją lekką konsystencje nie narusza ochronnej bariery skóry, ani naskórka przez co może być stosowany przy każdym rodzaju cery.
Dodatkowe składniki płynu micelarnego, takie jak kwas hialuronowy, panthenol, czy ekstrakty z roślin wspomagają jego działanie. Pozostawiają naszą skórę dodatkowo miękką, odświeżoną, zregenerowaną i z naturalnym blaskiem

Mleczko do demakijażu

Mleczko kosmetyczne było jednym z pierwszych na rynku preparatów do usuwania makijażu.
Z czasem wiele osób zrezygnowało z ich stosowania na rzecz płynów micelarnych. Warto jednak wiedzieć, że mleczka to nie tylko kosmetyki do demakijażu, ale również delikatne kosmetyki pielęgnacyjne, które nie tylko pozbywają się wodoodpornego makijażu, ale także nawilżają, zmiękczają i wygładzają skórę. Składają się głównie z olejków roślinnych, którym towarzyszą pielęgnujące ekstrakty. Nie zawierają składników chemicznych, które mają działanie oczyszczające, ponieważ podrażniają one skórę i często powodują szczypanie oraz łzawienie z oczu. Są łagodne i nie zatykają porów. Po użyciu mleczka nasza skóra nie jest ściągnięta, lecz idealnie nawilżona i miękka. Mleczko do demakijażu jest polecane dla osób z tendencją do skóry suchej, atopowej, naczynkowej oraz z trądzikiem różowatym.

mleczko do demakijażu

Chusteczki do demakijażu

Chusteczki do demakijażu są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób żyjących w ciągłym biegu i nie mających czasu na dłuższą wieczorną pielęgnację. W bardzo delikatny sposób usuwają makijaż, wszelkie zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum. Świetnie spisują się przy makijażu wodoodpornym. Mają działanie łagodzące oraz intensywnie nawilżające. Nadają się do każdego rodzaju skóry.

Jakie są zalety korzystania z chusteczek do demakijażu?

  • szybko usuwają makijaż
  • nawilżają i odświeżają
  • idealne na podróż, albo na siłownię

Rękawica do demakijażu

Rękawiczki lub ściereczki do demakijażu są idealnym rozwiązaniem dla osób ze skłonnościami do alergii na poszczególne składniki kosmetyczne. Są w stu procentach hipoalergiczne. Wystarczy odrobina wody i delikatne tarcie, co zapewnia usuwanie martwego naskórka i nadmiaru sebum. Rękawica działa jak łagodny peeling. Niestety zbyt mocne tarcie może doprowadzić do podrażnień, obtarć lub nawet pękania naczynek, dlatego nie zaleca się stosowania ich osobom ze skórą wrażliwą, naczynkową oraz trądzikową. Jeżeli posiadamy wodoodporny makijaż sama rękawica może sobie z nim nie poradzić. Można wtedy zwilżyć ją płynem micelarnym lub ulubionym żelem do twarzy.

Zalety codziennego demakijażu

Demakijaż twarzy trwa od trzech do pięciu minut. Tak niewiele wystarczy naszej skórze, żeby odwdzięczyła się zdrowym blaskiem i witalnością na co dzień. Używając dobrze dobranych produktów do usuwania makijażu, nie zafundujemy sobie problemów skórnych. Warto poświecić ten czas dla niesamowitych efektów.

Podobne wpisy