Maska kolagenowa – naturalny efekt odmłodzenia twarzy

maska kolagenowa

Wszystkie kobiety walczą z czasem stosując różne zabiegi czy kosmetyki odmładzające, przeciwzmarszczkowe, nawilżające czy poprawiające owal twarzy. Kolagen to produkt który może nam pomóc w tej walce. W tym momencie można go znaleźć w wielu kosmetykach, ale warto zastanowić się w jakiej formie nasza skóra przyjmie go najlepiej. Codzienne stosowanie w kremach to może być za mało. Dobrze raz na jakiś czas na przykład raz czy dwa razy w tygodniu zastosować maskę kolagenową, której efekty cię zaskoczą. Zabieg taki można zrobić samodzielnie w domu lub w salonie kosmetycznym.

Maski kolagenowe w praktyce

Maski kolagenowe to dobry pomysł na uzupełnienie swojej pielęgnacji twarzy. Można zastosować maskę zakupioną w drogerii i wykonać taki zabieg samodzielnie w domu lub wybrać się do kosmetyczki. Gdy wykonujemy maskę w domu możesz zając się czynnościami relaksującymi, takimi jak czytanie książki, oglądanie filmu lub cokolwiek innego, co uspokoi twój umysł. Istotną wiadomością jest to, że maski kolagenowe są skuteczne i dostępne dla wszystkich rodzajów skóry, a różne produkty przeznaczone są dla różnych obszarów twarzy. Maseczka kolagenowa do twarzy to po prostu maska z tkaniny, którą nasącza się hydrolizowanym kolagenem. Cienkie zmarszczki wydadzą się zmniejszone, a skóra wygląda gładko. Maski kolagenowe są również znane z głębokiego nawilżania co daje świetlistego blasku po jednorazowym użyciu, pozostawiając twarz wyglądającą na młodszą i promienną.

maseczka kolagenowa

Maseczka kolagenowa – zalety stosowania

Po pierwsze dowiedzmy się dlaczego Twoja skóra potrzebuje kolagenu. Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w organizmie i daje skórze siłę i elastyczność. Określany jako „białko młodości”, ponieważ skóra składa się z ponad 80% kolagenu. Ilość kolagenu w skórze właściwej bezpośrednio wpływa na jędrność i gładkość skóry. Produkcja kolagenu zmniejsza się wraz z wiekiem, powodując, że skóra staje się cieńsza, suchsza, słabsza i mniej sprężysta. Prowadzi to do powstawania drobnych linii i zmarszczek oraz zwiotczenia skóry. Kiedy regularnie nakładasz maskę kolagenową zawierającą kolagen, mogą one pomóc zwiększyć gęstość i ilość kolagenu w skórze i spowolnić zwyrodnienie kolagenu. Pokrycie twarzy maską kolagenową ma sprawić że twoja skóra będzie jędrna i elastyczna. Maski kolagenowe działają głównie przeciwstarzeniowo co, sprawia że skóra wygląda na zdrową i promienną. Działa również silnie nawilżająco co jest jej wielką zaletą. Regularne stosowanie masek przynosi świetne efekty, a co za tym idzie twoja skóra będzie wyglądała młodziej.

Jak przebiega zabieg nakładania maski kolagenowej

Jeśli jesteśmy zwolennikami zbiegów kosmetycznych w profesjonalnych salonach wiele z nich oferuje właśnie takie z zastosowaniem maski kolagenowej. Zabieg wykonywany w salonach kosmetycznych rozpoczyna się odpowiednim przygotowaniem skóry co spowoduje lepsze przyjęcie kolagenu. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczanie skóry twarzy. Następnie wykonuje się peeling specjalnie dobrany do rodzaju naszej cery. Po zmyciu peelingu, kosmetyczka przechodzi do etapu, którego najczęściej nie wykonujemy sami w domu, a jest to rozluźniający masaż, który poprawia krążenie i dotlenia skórę. Jest to ważne ponieważ powoduje to lepsze wchłanianie się produktów, które nakładamy następnie, a są to substancje odżywcze. Dobierane są one tak samo jak peeling do rodzaju naszej cery i jej problemu. Na tak przygotowaną skórę twarzy nakłada się tak zwany płat kolagenowy, który zostawia się na około 35 minut. Cały zabieg kończy się zdjęciem maski i wmasowaniu jej pozostałości w skórę.

Podobne wpisy