Jak wzmocnić włosy i ich cebulki?

przyczyny wypadania włosów

Każda kobieta marzy o zdrowych, gęstych i lśniących włosach. Niestety przez geny lub czynniki zewnętrzne nie zawsze nie zawsze są takie, jakbyśmy chciały. Włosy wypadają i łamią się już przy głowie. Powoduje to wiele kompleksów i problemów z samooceną. Co jest powodem złego stanu naszych włosów i ich wypadania? Jak radzić sobie z tą dolegliwością i zapobiegać jej. Czy nadmierne łysienie jest odwracalne?

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Przyczyn wypadania włosów jest tyle, co cebulek na głowie. Każda osoba dziennie traci około 100 włosów. Jest to jak najbardziej naturalne, ponieważ włosy się starzeją i po określonym czasie wymieniają się na nowe, jednak gdy zauważymy, że ilość jest nadzwyczajnie większa, warto sprawdzić co może być tego przyczyna. Bardzo często okazuje się, że wypadanie włosów jest przyczyna poważnych chorób związanych z naszą gospodarką hormonalną. Wiek, ciąża, menopauza, czy odstawienie tabletek antykoncepcyjnych mogą powodować szybkie zmniejszanie się mieszków włosowych, co skraca fazę wzrostu włosa. Gdy hormony są zachwiane, nasza głowa zaczyna łysieć. Na szczęście przy odpowiednim leczeniu, gdy wyniki wrócą do normy – nasze włosy również. Kolejną przyczyną może być także niedobór witamin spowodowany nieodpowiednią dietą. Zatrucie organizmu, a także stres i błędy w pielęgnacji mogą mieć bardzo negatywny wpływ na trwałość naszych cebulek.

Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Gdy zauważymy pierwsze oznaki łysienia powinniśmy zacząć od badań hormonalnych. Jest to najważniejsze, co należy zrobić. Następnie w razie jakichkolwiek niedogodności wspólnie z lekarzem dobrać odpowiednia metodę leczenia. Warto ograniczyć stres, który powoduje niekontrolowane i nerwowe drapanie po głowie. Joga, kąpiele i relaksacyjne masaże mogą być na to recepta. W następnej kolejności sprawdźmy, czy produkty, których używamy do pielęgnacji są odpowiednie dla naszej skóry głowy i czy jej nie podrażniają. Testowanie nowych produktów drogerii, a także tych bardziej profilaktycznych (z apteki) może przynieść oczekiwane efekty.

Sposoby na wzmocnienie włosów

Sposoby na wzmocnienie włosów

Aby odpowiednio wzmocnić włosy potrzeba czasu. Najważniejsze jednak jest to, aby robić to od zewnątrz oraz od wewnątrz, stosując odpowiednie środki. Włosy uwielbiają naturalne składniki i zioła. W typowych szamponach z drogerii jest bardzo dużo chemii, która podrażnia i wysusza skórę głowy. Warto skorzystać z naturalnych, ziołowych szamponów i odżywek, a na pewno szybko zauważymy efekty. Dodatkowo można robić wcierki ziołowe kilka razy w tygodniu. Aby idealnie nawilżyć wysuszone włosy stosuj olejki rano i wieczorem. Jeżeli chodzi o kuracje od wewnątrz na rynku można znaleźć sporo suplementów o zróżnicowanym działaniu. Jak wiadomo włosy składają się z kolagenu, który może się wypłukiwać. Kupując suplementy zwracaj szczególną uwagę na te, które w swoim składzie zawierają właśnie kolagen, który może pomóc w ich wzmocnieniu. Więcej na temat efektywności kolagenu przy kuracji na włosy możesz znaleźć pod tym adresem – https://dobry-kolagen.pl/blog/kolagen-do-wlosow-dla-kogo-efekty-czy-dziala/

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Dobry-Kolagen.pl

Podobne wpisy