Jak ujędrnić skórę twarzy?

Wiele kobiet pewnie zastanawia się, jak ujędrnić skórę na twarzy bez ingerencji chirurga, igieł, skalpela, czy lasera. Trzeba przyznać, że wyłącznie dzięki takim zabiegom możemy uzyskać najbardziej oczekiwany efekt, jednak istnieją także mniej inwazyjne sposoby, które może nie w aż takim stopniu, ale na pewno w jakimś poprawią elastyczność i jędrność naszej cery. Warto zawczasu podjąć kroki, które poprawią kondycję skóry i wpłyną na jej gęstość, owal i wygładzenie. Należy najpierw zastanowić się, co tak naprawdę jest główna przyczyną jej marszczenia?

Dlaczego skóra wiotczeje?

Wraz z wiekiem nasza skóra traci swoją gęstość i elastyczność. Z wielu powodów staje się mniej jędrna i wiotka. Mają na to wpływ różne czynniki wewnętrzne jak i zewnętrzne. Główną przyczyną, która ma zewnętrzny wpływ na utratę jędrności jest promieniowanie UV oraz brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Na gęstość skóry wpływają także wszelkie nałogi, takie jak papierosy, czy alkohol oraz nadmierne spożywanie cukrów. Istnieją również te naturalne powody, dlaczego nasza cera się starzeje. Dzieje się tak, ponieważ nasz organizm produkuje kolagen w gigantycznych ilościach tylko do 25 roku życia. Po czasie jego utrata staje się większa niż produkcja i to jest główna przyczyna powstawania starczych zmarszczek i bruzd. Kolagen i elastyna są najważniejszymi białkami podtrzymującymi napięcie i gęstość skóry. Działają niczym klej spajający włókna kolagenowe w naszej skórze, czy ścięgnach. Białka te są wykorzystywane w różnych zabiegach kosmetycznych i w fizjoterapii. Poza regeneracją skóry kolagen ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszych stawów i mięśni. Dzięki niemu możemy cieszyć się młodą i jędrną skórą, a także dobrą kondycją ruchową przez długi czas.

Tabletki z kolagenem – czy działają?

Aby zapobiec powstawaniu zmarszczek, bruzd i wszelkich problemów ze stawami, czy mięśniami, warto stosować suplementacje kolagenową. Kolagen występuje w kilku postaciach – tabletek, kapsułek, w proszku i w płynie. Można go dostać również w postaci emulsji, którą miesza się ze swoim ulubionym kremem. Niestety eksperci odradzają kupowania takich produktów, ponieważ cząsteczki kolagenu są zbyt duże i mogą mieć problem, aby przedostać się przez liczne warstwy naskórka od zewnątrz. Najbardziej polecane są terapie wewnętrzne, dlatego na rynku tak popularne są tabletki z kolagenem. Przyjmując kolagenowe suplementy możemy liczyć się z tym, że poza piękną cerą, włosami i paznokciami, zyskamy także zdrowe stawy. Więcej ciekawostek o kolagenie na stawy można odnaleźć w tym artykule – https://bol-stawow.pl/blog/kolagen-na-stawy-w-kapsulkach/. Niezwykle popularne stały się suplementy, które oprócz kolagenu, w swym składzie zawierają również kwas hialuronowy. Zabiegi kwasem hialuronowym kojarzone są z młodością i piękną, jędrną skórą. Jednak kolejnym skojarzeniem są igły i bolesne nakłucia. Kwas zwykle jest wprowadzany bezpośrednio pod skórę, co jest niezwykle bolesne, nieprzyjemne i niestety kosztowne. Na szczęście ktoś bardzo mądry wpadł na pomysł, aby połączyć jego działanie z białkiem młodości, czyli kolagenem. Kwas hialuronowy, tak samo jak kolagen jest głównym elementem naszego ciała. Od niego również zależy napięcie naszej skóry i młody wygląd. Dodatkowo jego aktywne składniki przyczyniają się do regeneracji uszkodzonych tkanek między powierzchniami chrząstek, dlatego jest tak chętnie stosowany przez osoby z problemami ruchowymi i bólami stawów. O tabletkach z kwasem hialuronowym i kolagenem na stawy możesz dowiedzieć się więcej klikając tutaj.

Jakie zabiegi kosmetyczne są najlepsze?

Poza odpowiednia dietą i suplementacją można raz na jakiś czas wykonywać mało inwazyjne zabiegi u kosmetyczki. Mogą one poprawić jędrność skóry nawet o 80 procent. Należą do nich:

  • mezoterapia, która polega na delikatnych ostrzyknięciu twarzy witaminowym koktajlem i kwasem hialuronowym. Od jakiegoś czasu jest to największy hit i bardzo dużo kobiet z tego korzysta. Efekty są widoczne już po kilku dniach po zabiegu. Skóra staje się napięta i promienna;
  • dermapen, czyli zabieg polegający na mikronakłuciach. Mikro ranki zmuszają skórę do produkcji kolagenu i regeneracji. Efekty są zniewalające;
  • maski kolagenowe to najmniej inwazyjne formy ujędrniania twarzy. Za to ich regularne stosowanie jest w stanie polepszyć i uelastycznić naszą cerę.

Podobne wpisy